Facebook özür diledi

'Teknoloji' forumunda Pratik tarafından 27 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. Pratik

  Pratik Administrator

  Facebook özür diledi

  Facebook sosyal paylaşım ağının kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg yaşanan güvenlik krizi sebebiyle İngiliz gazetelerinde özür mesajı yayınladı.

  GAZETELERDE YAYIMLANDI

  İngiliz gazetelerinde tam sayfa yayımlanan özürde, "Üniversitedeki bir araştırmacının hazırladığı ve 2014’te milyonlarca insanın Facebook bilgilerinin çalınmasına sebep olan test uygulamasını duymuşsunuzdur. Bu bir güven ihlaliydi ve bununla ilgili daha çok şey yapamadığım için üzgünüm. Böyle bir olayın bir daha yaşanmaması için önlemler alıyoruz. Bu uygulama gibi, kullanıcılardan çok fazla kişisel veri talep eden durdurduk ve kullanıcılardan bilgi isteyen uygulamalara da sınır koyduk." ifadelerini kullandı.


  gsmtamir.net facebook özürdiledi.png
  Zuckerberg’in özrü; Mail on Sunday, Sunday Times, Sunday Telegraph, Sunday Mirror, Sunday Express ve Observer gazetelerinde yayımlandı.

  KULLANICILARIN BİLGİLERİ ALINDI

  Geçtiğimiz günlerde, ABD Başkanı Donald Trump ile iş birliği yapan İngiliz şirketi Cambridge Analytica’nın kampanya sırasında 50 milyon Facebook kullanıcısının verilerini yasa dışı olarak aldığı ortaya çıkmıştı.


  FACEBOOK BÜYÜK ZARARA UĞRADI

  Bu durumun ortaya çıkmasından sonra internet kullanıcıları arasında ‘Facebook’u sil’ adlı bir kampanya başlamıştı.

  Yaşanan olaylardan sonra yüz binlerce insan Facebook hesaplarını silmiş, bu sebeple Facebook büyük bir oranda zarara uğramıştı.

  Facebook akibeti ne olucagıysa şuanda pek parlak görünmüyor kullanıcıların artık pekte eskisigibi bu sosyal agını kullanıcagına düşünülmüyor

   

Bu Sayfayı Paylaş