1. Güvenilir Ve Uygun Fiyat Box için Box satış Ertan Bölük http://www.boxsatis.com/
    Duyuruyu Kapat

Nokia Lumia 900 Hk. Sormak İstediklerim.

'Nokia Teknik Servis' forumunda mastadon tarafından 6 Haziran 2013 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar merhaba, geçen hafta bana amerikadan Nokia Lumia 900 AT&T cihaz geldi, micro sim kartı yerleştirdiğimde benden sim lock code istedi. Birazcık araştırma yaparak bu kodu AT&T nin 0 800 331 0500nolu telefonu alacağım kanısına vardım. Abimi arayarak sim kodunu almasını söyledim ve 5 dk sonra abim bana kodu gönderdi, kodu girdim, telefonum sorunsuz çalıştı. Daha önce Iphone kullanıcısıydım ve bu konuda kendimi bayağı geliştirmiştim. Benim öğrenmek istediğim windows işletim sistemi sahip bir telefonu ilk defa kullanıyorum. Cihazın özelliklerini aşağıda belirttim. Sanırım cihazın 7.8 güncellemesi var ( Bu güncelleme yapılınca önemli değişiklikler oluyormu? ) ve menü tamamen ingilizce. Bu konuda yine araştırma yaptım.

1) Linkleri görmek için lütfen Üye Olun veya Giriş yapın! linkinde belirtilen işlemlere baktım. Burada Nokia Lumia 900 (RM-823) - [v12480] Türkçe Flash yüklemesinden bahs edilmiş. Bu güncelleme benim cihaz versiyonuna uygunmudur?
    Cihazım (RM-823) - [v12480] midir? Nasıl anlayabilirim?

2) BB5 serisi ne demektir? Benim cihazımda BB5 midir? Nasıl anlayabilirim?

3) Cihazı türkçeleştirmek için
    Nokia Lumia 900 for PC Suite mi kullanmalıyım?

Sizden ricam bana bu konuda adım adım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Software : Windows Phone 7.5
    OS Versiyon : 7.10.8112.7
    Firmware Versiyon : 2175.1002.8112.12084
    Bootloader : 7.17.2.0

2. Hayaldunya

Hayaldunya Mahmut

Cevap: Nokia Lumia 900 Hk. Sormak İstediklerim.

Wel Aleykum Selam, sorularını cevaplamaya çalışacağım. Öncelikle mahmut isimli arkadaşımın paylaştığı bu yazılımda Türkçe'nin olduğundan şüpheliyim. At&t cihazı için Türkçe ROM olduğunu sanmıyorum, ikincisi paylaşılan bu versiyon senin telefonunkinden daha yüksek (12084 & 12480).

Senin telefonun BB5 serisi telefonlardan ayırılmış, Yazılım araçlarında Windows Phone olarak sınıflandırılmış.

Türkçeleştirilebileceğini sanmıyorum, ama PC Suite kullanmak sağlıklı bir işlemdir.

3. Cevap: Nokia Lumia 900 Hk. Sormak İstediklerim.

Cevap verdiğiniz için tşk ederim.

* ikincisi paylaşılan bu versiyon senin telefonunkinden daha yüksek (12084 & 12480) yazmışsınız, benim telefonumun versiyonunu nasıl öğrenebilirim?

* Zune programını indirdim, telefonu usb kablo ile bağlandığımda sanırım program bana güncelleme soracaktır. Bu güncellemede sanırım windows 7.5 ten 7.8 e yükseltme olacaktır. Güncellemeleri yaptığım takdirde herhangi sorun ile karşılaşırmıyım? Güncellemeyi tavsiye edermisiniz?

* Bazı internet sitelerinde Windows 7.8 de Türkçe menü olacağı yazılmış ve Lumia 900 7.8 yaması çıktı ve yüklenebiliyor diye yazılmış. Sizce bunların doğruluk payı varmıdır?

4. Hayaldunya

Hayaldunya Mahmut

Cevap: Nokia Lumia 900 Hk. Sormak İstediklerim.

Software : Windows Phone 7.5
    OS Versiyon : 7.10.8112.7
    Firmware Versiyon : 2175.1002.8112.12084
    Bootloader : 7.17.2.0

yukarıdaki bilgiler senin yazdığın telefonuna ait, kırmızıyla olan rakamlar versiyonu belirler.

zune programıyla yükseltme işlemini yapabilirsen yap, güvenilir bir yoldur. Ama bataryan mutlaka dolu olsun ve sağlam bir usb kablosu kesintisiz güç kaynağı (güncelleme sırasında bilgisayar kapanmasın - elekt. kesintisi falan) bulunsun ve güncellemeni yap.

bana o kaynakları (rom linki varsa) yaz incelemem gerekir.

Bu Sayfayı Paylaş